Historia

Polska Szkoła w Swords powstała w bardzo prosty sposób, a konkretnie - wzięła się z marzenia! Marzenia mamy o odpowiedniej szkole dla jej dzieci. Szkole, która byłaby wspaniałą przygodą a nie udręką, w której wiedza przekazywana byłaby w sposób aktywny i atrakcyjny, której program byłby dostosowany do irlandzkich realiów. Szkole lokalnej, do której nie trzeba wstawać wcześnie rano, żeby mieć czas na dojazd.

Od 2015 roku udaje się z powodzeniem realizować to marzenie!! W tym momencie zapewniamy naukę języka polskiego dla 140 polskich dzieci ze Swords i okolicy.

Ciężką pracą i wytrwałością zapracowaliśmy sobie na dobrą opinię wśród rodziców. Jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni w środowisku polonijnym. Od 2017 roku jesteśmy członkiem Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii.

Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować tą wspaniałą przygodę, jaką jest budowanie polskiej szkoły i integracja polskiej społeczności wokół niej jeszcze przez wiele owocnych lat!