Dogoterapia

W naszej szkole oprócz nauczycieli pracują zwierzęta terapeutyczne, dwa psy Enya i Reksio, kotek Rudy, króliki D2 i Luna, chomik Sandy oraz świnka morska Świrek. Biorą one udział w specjalnie przygotowanych zajęciach edukacyjnych dla naszych uczniów.

Zwierzęta są wspaniałymi asystentami w procesie edukacji! Dzieci chętniej biorą udział w zajęciach, w których uczestniczy również pies czy kot. Obecność futrzanych asystentów motywuje je do wykonywania zadań, do których w normalnych warunkach nie miałyby entuzjastycznego podejścia.

Poza aspektem zabawy istnieje jeszcze drugi aspekt, który wzmaga efektywność animaloterapii, są to zmiany biochemiczne, które zachodzą w organizmie ludzkim już po kilku minutach pozytywnej interakcji ze zwierzęciem. Wzrasta między innymi poziom oksytocyny, dopaminy i beta-endorfin a poziom hormonu stresu kortyzolu, znacznie spada.

Nasze zwierzęta bardzo urozmaicają i umilają dzieciom sobotni dzień spędzany w polskiej szkole!