Grono Pedagogiczne

Grono pedagogiczne naszej szkoły stanowią doświadczeni i znakomicie przygotowani  nauczyciele - specjaliści w swoich dziedzinach, oraz kadra pomocnicza.

Kinga Giero

Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i niepełnosprawnych intelektualnie. Posiada również dyplom terapeuty zajęciowego. Ukończyła kursy terapii ręki, kinezjologii edukacyjnej, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Jest również dyplomowanym psim trenerem. Od wielu lat zajmuje się dogoterapią a zwłaszcza edukacją z udziałem zwierząt terapeutycznych. Prowadzi zajęcia ze zwierzętami w placówkach edukacyjnych polskich i irlandzkich. Sama szkoli swoje zwierzęta do pracy z dziećmi i posiada duży wkład w rozwijanie i propagowanie dogoterapii w Irlandii. W Polskiej Szkole w Swords pełni funkcję dyrektora i dogoterapeuty.

Justyna Szweda

Studentka Uniwersytetu Śląskiego oraz absolwentka Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, na kierunku Pedagogika i specjalności Pedagogika Opiekuńczo Wychowawcza.Dyplom uzyskała w 2011 roku.Z Polską Szkołą w Swords związana od 2015 roku.Prywatnie mama dwójki dzieci Oscara i Sary.

W życiu i pracy kieruje się mottem: Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie- naucz. Jeśli nie wie- wytłumacz. Jeśli nie może- pomóż.

Agnieszka Szymczyk

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Nauk o Ziemi gdzie zdobyłam przygotowanie pedagogiczne. Posiadam irlandzkie przygotowanie do pracy z dziećmi na poziomie FETAC 6 - Zarządzanie w przedszkolu oraz nauczanie metodą Montessori. Od 4 lat pracuje w irlandzkim przedszkolu, gdzie ukończyłam kursy doszkalające między innymi: planowanie programu nauczania, równość oraz integracja w przedszkolu, pierwsza pomoc.

W Polskiej Szkole w Swords staram się przybliżyć dzieciom polskie zwyczaje, tradycje, legendy, piosenki, wiersze oraz uczymy się czytać za pomocą różnych gier i zabaw. W swojej pracy kieruję się dewizą Konfucjusza: “Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem…”

Aleksandra Kraiński

Od 2013 nauczyciel / Early Childhood Educator w irlandzkim przedszkolu o wysokim standardzie bazującym na programach HighScope i Aister, które skupiają się na prawidłowym rozwoju dziecka, jego kreatywności i samodzielnym myśleniu. W pracy z dziećmi kieruje się przede wszystkim ich dobrem i odpowiednim rozwojem. Uważam ze najlepszą metodą nauczania dzieci w wieku przedszkolnym jest nauka przez zabawę. Ponieważ każde dziecko jest małym artysta z wielkim zaangażowaniem i radością prowadzę również pozalekcyjne zajęcia plastyczne.

Kwalifikacje: FETAC level 5 Early Childhood Care and Education, FETAC level 5 Special Needs Assistance. Aktualnie studiuje na kierunku Early Childcare Education and Supervising FETAC level 6